Rozvrh a aktuality

Rozvrh LS_2023/2024

Vážení studenti,

zde najdete rozvrh na letní semestr 2023/2024.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - sobota 27. ledna 2024 - program

Co je nederlandistika, jak zní nizozemština a proč ji studovat?

Nejen to se dozvíte na katedře nederlandistiky, kde je pro vás připraven i bohatý doprovodný program: jazykový koutek, ochutnávky či kvíz.

Budova: Křížkovského 14, přízemí

Místnost: učebna 1.07

9:30–10:30, 11:30–12:30, 13:30–14:30

Ukázky práce v tlumočnických kabinách

Prohlídka tlumočnické učebny. Zájemci si mohou vyzkoušet práci v tlumočnických kabinách – tlumočení z různých jazyků do češtiny či slovenštiny.

Budova: Křížkovského 14, přízemí

Místnost: učebna 1.03

Zápis na termín státnic a obhajob - leden 2024

Vážené studentky, vážení studenti,

od zítřka bude možné se zapisovat na termín státnic a obhajob, který je vypsán na pondělí 8. 1. 2024 od 8:30.

Rozpis bude včas vyvěšen na webu katedry.

Program Studium generale

Vážené studentky, vážení studenti,

zde najdete aktuální program Studia generale na zimní semestr 2023/24.

Konzultační hodiny - aktualizace

Vážené studentky, vážení studenti,

zde najdete aktualizované konzultační hodiny na ZS 2023/2024.

Rozvrh ZS 2023/24

Vážení studenti,vážené studentky,

zde najdete aktuální rozvrh na zimní semestr.

Dubbel feest voor Wilken Engelbrecht

Vážení studenti,

níže najdete odkaz na článek v nizozemštině, který nedávno vyšel a připomíná oslavy životního jubilea prof. Engelbrechta, vedoucího katedry nederlandistiky v Olomouci.

Aktuální rozvrh na LS 2022/23

Vážení studenti,

zde najdete aktuální rozvrh na LS 2022/23.

Studium Generale

Vážené studentky, vážení studenti,

zde najdete program cyklu volných přednášek Studium generale v zimním semestru 2022/23.

Těšíme se na vaši účast.

Ivana Grenová

Akademický rok 2022/23

Harmonogram pro ak. rok 2022_23 najdete ZDE.

Rozvrh pro ZS 2022 najdete ZDE.

AKTUÁLNÍ STUDIJNÍ PLÁNY VŠECH PROGRAMŮ NAJDETE ZDE.

Termíny blokové výuky pro ZS 2022:
prof. Van den Berg: 28.-29./9, 12.-13./10., 26.-27./10., 9.-10./11., 22.-23./11., 7.-8./12.

Státní závěrečné zkoušky

Níže jsou uvedeny tematické okruhy jednotlivých předmětů. Dbejte na rozdíl mezi starou a novou akreditací!

Stará akreditace - bakalářské studium - ZDE
                        - navazující magisterské studium - ZDE
(platí pro studenty obou úrovní, kteří do studia nastoupili nejpozději v ak. roce 2018/19)

Nová akreditace - bakalářské studium - ZDE
                        - navazující magisterské studium - ZDE
(platí pro studenty obou úrovní  - Bc. i Mgr. - kteří do studia nastoupili v ak. roce 2019/20 a později)

Problém se zobrazování některých známek ze SZZk:
- NIZ/SZZK není předmět, pouze kód na přihlašování na státnicový termín, proto z tohoto "předmětu" nemůžete mít známku.
- NIZ/BCDP a NIZ/MADP - známka se ukládá do jiné aplikace než zbývající státnicové předměty, proto ji student po absolvování závěrečných zkoušek, na rozdíl od ostatních předmětů, nevidí. Vše je ale v pořádku - nepište tedy prosím na sekretariát emaily s dotazy na chybějící známku.

Upozornění pro studenty navazujícího magisterského programu - především 5. nebo vyšší ročník:

NEZAPOMÍNEJTE NA C KREDITY:

- u staré "dobíhající" akreditace platí povinnost získat minimálně 10 C kreditů.

- u nové "aktuální" akreditace navazujícího magisterského studia (v ak. roce 2020/21 budou její první absolventi) stačí získat minimálně 6 C kreditů !!!

(Kontrolu Vám zjednoduší Zápisový list A - odkaz najdete v Portále.)